PRAKTYKI W ABW – termin aplikacji przedłużony do 31 maja 2023 r.

PRAKTYKI STUDENCKIE

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego oferuje możliwość odbycia 4-tygodniowych (160 godzin), bezpłatnych, praktyk studenckich
we wrześniu 2023 roku w Warszawie. Praktyki realizowane będą w trybie hybrydowym.

Praktyki dedykowane studentom Uniwersytetu Warszawskiego odbędą się w pięciu grupach:

PRAWNICY

ANALITYCY – I

ANALITYCY – II

ANALITYCY – III

KRYMINALISTYCY

Jesteś zainteresowana/zainteresowany?

Przeczytaj o warunkach rekrutacji do wybranej grupy.

Warunki i procedura aplikacyjna zostały opisane w regulaminie praktyk

Załączniki:

PRAWNICY

Oferta praktyk skierowana do studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego dowolnego roku studiów.

Preferowane specjalizacje to:

• prawo administracyjne materialne i procesowe,
  • prawo konstytucyjne,
  • prawo międzynarodowe publiczne,
  • prawo Unii Europejskiej,
  • prawo cywilne materialne lub procesowe.

Mile widziana znajomość języka angielskiego.

W czasie praktyk studenci będą w szczególności brać udział w pracach związanych z:

• procesem legislacyjnym aktów normatywnych lub wewnętrznych aktów prawnych Szefa ABW,
  • współpracą międzynarodową,
  • formułowaniem stanowisk prawnych i współpracę przy sporządzaniu opinii prawnych,
  •  a także w przygotowywaniu projektów stanowisk w sprawach administracyjnych.

Jesteś zainteresowana/zainteresowany?

Wypełniony i podpisany formularz aplikacyjny oraz zgodę dziekana przekaż w zaklejonej kopercie do Biura Karier UW z dopiskiem „grupa prawnicy”.

Termin składania aplikacji – 31 maj 2023 roku.
Agencja zastrzega sobie prawo odpowiedzi tylko na wybrane zgłoszenia (najpóźniej do 30 czerwca 2023 roku).

ANALITYCY – I

Oferta praktyk skierowana do studentów Uniwersytetu Warszawskiego m.in. kierunku:

• socjologia,
  • politologia,
  • dziennikarstwo,
  • stosunki międzynarodowe,
  • bezpieczeństwo wewnętrzne,
  • historia,
  • filologie,

W czasie praktyk studenci będą w szczególności dokonywać tematycznych analiz źródeł otwartych zakończonych przygotowaniem dokumentów analitycznych o różnorodnym poziomie złożoności.

Jesteś zainteresowana/zainteresowany?

Wypełniony i podpisany formularz aplikacyjny oraz zgodę dziekana przekaż w zaklejonej kopercie do Biura Karier UW z dopiskiem „grupa analitycy I”.

Termin składania aplikacji – 31 maj 2023 roku.

ANALITYCY – II

Oferta praktyk skierowana do studentów Uniwersytetu Warszawskiego kierunków filologicznych oraz orientalistycznych, którzy w dniu 1 marca 2023 roku byli studentami co najmniej drugiego roku studiów I-ego stopnia.

Brane pod uwagę, w procesie rekrutacji, będą osoby znające co najmniej jeden z wymienionych języków na poziomie minimum B2:

• rosyjski,
  • ukraiński,
  • niemiecki,
  • francuski,
  • arabski,
  • perski,
  • turecki,
  • chiński,

oraz obligatoryjnie język angielski (co najmniej na poziomie B1/B2).

W czasie praktyk studenci będą w szczególności dokonywać tematycznych analiz źródeł otwartych, w tym obcojęzycznych, zakończonych przygotowaniem dokumentów analitycznych o różnorodnym poziomie złożoności.

ANALITYCY – III

• prawo,
  • administracja,
  • politologia,
  • filologia angielska,

Preferowana znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2/C1.

Mile widziane osoby interesujące się obszarami współpracy międzynarodowej oraz zagadnieniami z zakresu prewencji terrorystycznej.

KRYMINALISTYCY

• informatyka,
  • mechanika,
  • fizyka,

W czasie praktyk studenci będą realizować zadania praktyczne, bezpośrednio związane z dziedziną kryminalistyki wybraną przez studenta:

• informatyka,
  • cybernetyka,
  • elektronika, w szczególności inżynieria dźwięku, przetwarzanie sygnałów, telekomunikacja, multimedia,
  • mechanika, w szczególności akustyka,

Poziom trudności będzie zależał od indywidualnych umiejętności praktykanta.

Szczegóły: PRAKTYKI W ABW