Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

PRAKTYKI, STAŻE, STYPENDIA I KONKURSY

Programy stażowe, stypendia i konkursy

Stypendium Rozwojowe Santander - Rekrutacja bez stresu dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego

Studenci Uniwersytet Warszawski, specjalnie dla Was mamy kursy, które pomogą Wam przygotować się do rozmów rekrutacyjnych. Aplikuj o #StypendiumSantander i rozwiń swoją karierę! Biuro Karier i Absolwentów Wydziału Zarządzania UW

Dowiedz się więcej: https://bit.ly/3Add8Kt

Zgłoszenia można przesyłać do 20.10.2022 r.

Grupa Santander i Formuła 1®: program, którego celem jest opracowanie zrównoważonych rozwiązań dla sektora motoryzacyjnego

• Santander X Global Challenge | Countdown to Zero to program skierowany do start-upów i scale-upów z 11 krajów.
• Sześć zwycięskich projektów otrzyma nagrody o łącznej wartości 120 tys. EUR oraz dostęp do Santander X 100 – globalnej platformy zrzeszającej najważniejsze projekty Santander X.
• Zgłoszenia można składać do 8 września na stronie www.santanderx.com.

Grupa Santander oraz Formuła 1® uruchamiają globalny program skierowany do start-upów i scale-upów z 11 krajów (Niemcy, Argentyna, Brazylia, Chile, USA, Hiszpania, Meksyk, Portugalia, Polska, Wielka Brytania i Urugwaj). Celem programu jest opracowanie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań dla sektora motoryzacyjnego w różnych obszarach: mobilność, logistyka i transport, a także kompensacja emisji dwutlenku węgla.

Zgłoszenia do programu Santander X Global Challenge | Countdown to Zero skierowanego do start-upów i scale-upów można składać do 8 września na stronie www.santanderx.com. Uczestnicy mogą zgłosić projekt w jednej z trzech kategorii:

 •  „On the track” („Na drodze”) – projekty dotyczące przyszłości zrównoważonej, zeroemisyjnej mobilności.
 • „On the move” („W ruchu”) – projekty dotyczące zwiększenia ekologiczności logistyki i transportu lądowego, morskiego i powietrznego.
 • „Balance to zero” („Redukcja do zera”) – innowacyjne rozwiązania w zakresie kompensacji emisji dwutlenku węgla.

Zgłoszenia można składać do 8 września na stronie www.santanderx.com

XI edycja Podatkowych Liderów

 • „Nowe metody ograniczania luki podatkowej” to temat pracy konkursowej 11.  edycji konkursu „Podatkowi Liderzy”.
 • Studenci i absolwenci kierunków prawniczych oraz ekonomicznych przedstawią swoje pomysły na zmiany systemu podatkowego, które przyczynią się do przeciwdziałania unikaniu i uchylaniu się od opodatkowania.
 • Już po raz drugi uczestnicy będą również mieli możliwość rozwiązania zadania analitycznego. To od decyzji uczestników zależy, którą z form pracy konkursowej wybiorą.
 • Na najlepszych czeka 16 płatnych staży w Ministerstwie Finansów.

Minione lata charakteryzowały się systematycznym spadkiem luki podatkowej w Polsce, co przyczyniło się do poprawy wielkości i struktury dochodów budżetu państwa, a także pozytywnie wpłynęło na rynek. Kontynuacja tego pozytywnego trendu wymaga jednak od administracji publicznej podejmowania kolejnych i coraz bardziej innowacyjnych działań opartych o analizę otoczenia gospodarczego i narzędzi podatkowych funkcjonujących w Polsce i za granicą.

Uczestnicy konkursu będą mieli realny wpływ na propozycję kierunków działań jakie może podjąć Ministerstwo Finansów w obszarze ograniczania luki podatkowej. Jakie działania uszczelniające system podatkowy mogłyby zostać wdrożone w Polsce? Czy inne kraje mogłyby być dla nas inspiracją w tym obszarze? Jaką rolę dla ograniczania unikania opodatkowania ma współpraca międzynarodowa administracji podatkowych? Z tymi pytaniami zmierzą się uczestnicy Konkursu.

Konkurs nie jest kierowany jedynie do prawników! W tej edycji ponownie umożliwiliśmy rozwiązanie zadania analitycznego z zakresu ekonomii opodatkowania. To od decyzji uczestników zależy, którą z form pracy konkursowej wybiorą.

„Podatkowi Liderzy to nie tylko konkurs, to przede wszystkim społeczność pasjonatów prawa podatkowego, wykraczająca swoim zasięgiem poza gmach Ministerstwa Finansów, a nawet granice Polski. Alumni konkursu kontynuują swoją karierę m.in. w Ministerstwie Finansów, innych jednostkach administracji publicznej, organach Unii Europejskiej, instytutach badawczych i uniwersytetach czy czołowych spółkach doradztwa podatkowego. Jak dotychczas już 134 osoby uzyskały tytuł laureata konkursu i zasiliły społeczność Podatkowych Liderów”. – mówi Jakub Chowaniec, Dyrektor Departamentu Analiz Podatkowych.

Udział w konkursie

W odpowiedzi na zgłaszane prośby, termin przesyłania prac oraz innych niezbędnych do udziału w konkursie dokumentów, został przedłużony do 3 sierpnia 2022 r. Pisemną pracę konkursową pt. „Nowe metody ograniczania luki podatkowej” albo rozwiązanie zadania analitycznego (ocena rentowności przedsiębiorstw) złóż do 3.08.2022 r. przez formularz zgłoszeniowy. Uwaga! Praca pisemna nie może przekroczyć dwóch stron formatu A4, czcionka 12, zaś zadanie analityczne musi zostać rozwiązane w pakiecie Stata lub środowisku R. Raport nie powinien być dłuższy niż 4 strony A4.

Dołącz CV oraz kopię dokumentu potwierdzającego status studenta/absolwenta na kierunku z dziedzin nauk prawnych lub ekonomicznych (np. zaświadczenie z uczelni potwierdzające status studenta lub skan dyplomu ukończenia studiów).

Harmonogram konkursu

 • do 3 sierpnia 2022 r.– termin przesyłania zgłoszeń,
 • do 5 sierpnia 2022 r. – informacja o terminie rozmów z autorami wybranych prac konkursowych,
 • 8-19 sierpnia 2022 r. – rozmowy kwalifikacyjne,
 • do 26 sierpnia 2022 r. – publikacja wyników na stronie internetowej Ministerstwa Finansów: gov.pl/finanse/podatkowi-liderzy.

Podatkowym liderom oferujemy płatny staż w Ministerstwie Finansów, w ramach którego przewidywane są m.in.:

 • udział stażystów w pracach Departamentu Analiz Podatkowych, zajmującego się współtworzeniem założeń do wdrażanych w Polsce rozwiązań podatkowych,
 • możliwość uczestnictwa w wybranych kursach i szkoleniach realizowanych przez Ministerstwo Finansów.

Konkurs na pracę magisterską

Absolwentko, Absolwencie!

 • Napisałeś/aś prace magisterską z zakresu ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem ubezpieczeniowym? ‘
 • Twoja obrona przypada w terminie pomiędzy 15 października 2021 a 15 października 2022?

Jeśli tak, to zgłoś ją w naszym konkursie.

Do wygrania nagrody:

 • I miejsce 6500 zł
 • II miejsce 5000 zł
 • III miejsce 3500 zł

Termin dostarczania prac mija 14 listopada 2022r.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie: https://www.mentor.pl/kariera#konkurs-na-prace-magisterska

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową na temat rynku kapitałowego

 • W konkursie mogą wziąć udział autorzy prac licencjackich, magisterskich i doktorskich, którzy na podstawie zgłaszanych prac uzyskali tytuł zawodowy pomiędzy 1 stycznia 2021 r. a 30 września 2022 r.
 •  Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać zgłoszenie do 30 października 2022 r.
 • Prace będą podlegać ocenie Kapituły Konkursu. Na autorów najlepszych trzech prac czekają nagrody pieniężne. Ponadto organizator przewiduje dwa wyróżnienia specjalne.

Więcej informacji i formularz zgłoszenia dostępne są w linku: https://lnkd.in/efk_qW-D

Stowarzyszenie Polskich Skarbników Korporacyjnych: PCTA - Konkurs na pracę magisterską i licencjacką – VIII edycja

Stowarzyszenie Polskich Skarbników Korporacyjnych po raz ósmy organizuje konkurs na najlepszą pracę magisterską i licencjacką z zakresu skarbowości korporacyjnej. Celem konkursu jest m.in. zwiększenie zainteresowania tematyką skarbowości korporacyjnej i zachęcenie studentów i pracowników dydaktycznych do szerszego podejmowania tej tematyki.

Regulamin, formularz konkursowy oraz ogłoszenie o konkursie

PKO Bank Polski

Szukasz miejsca, w którym możesz zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe? A może masz już za sobą pierwsze kroki na drodze swojej kariery i chcesz zdobyć nowe kompetencje, doskonalić te, które są Twoją mocną stroną?

Zapoznaj się z naszą ofertą dla studentów i absolwentów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co o naszym programie mówią nasi stażyści posłuchaj podcastu: Dzień dobry w pracy! w serwisie YouTube lub Spotify.

Wybierz jedną z pięciu ścieżek w programie #StażNaDzieńDobry wspieranych przez doświadczonych specjalistów:

 • Analityka danych (m.in. Data Science, Big Data, ryzyko)
 • IT (m.in. programowanie, administrowanie, UX, Devops)
 • Cyberbezpieczeństwo
 • Sprzedaż
 • Wsparcie biznesu (m.in. marketing, doświadczenia klienta, prawo, HR)

Przeglądaj aktualne oferty. Warto regularnie odwiedzać naszą stronę i być na bieżąco z publikowanymi ogłoszeniami. Jeśli nie znajdziesz już dziś interesującej Cię oferty, załóż konto kandydata i ustaw alert o nowych ogłoszeniach, które spełnią Twoje oczekiwania. Damy znać, kiedy pojawi się propozycja (może właśnie) dla Ciebie!

Rekrutacje do programu trwają cały rok, dzięki czemu zyskujesz możliwość odbycia stażu nawet w trakcie roku akademickiego.

U nas masz na dzień dobry!

 • opiekę mentora,
 • wynagrodzenie,
 • pracę hybrydową,
 • elastyczny czas pracy, by móc łączyć edukację ze zdobywaniem cennego doświadczenia.

Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych ścieżek tematycznych i tego co możesz zyskać dołączając do programu #StażNaDzieńDobry.

Europejski Bank Centralny
Praktyki w Europejskim Banku Centralnym

 • wymagany przynajmniej dyplom pierwszego stopnia
 • płynna znajomość języka angielskiego
 • posiadanie maksymalnie 12 miesięcy doświadczenia zawodowego

Wyszukiwarka praktyk

BNY Mello

BNY Mellon (Poland), Global Delivery Center z siedzibą we Wrocławiu to globalna firma inwestycyjna, rowijająca innowacyjne rozwiązania dla branży finansowej. W 2022 roku odbędzie się 5. edycja konkursu.

Do udziału w konkursie mogą przystąpić studenci studiów magisterskich z polskich uczelni, którzy obronili pracę magisterską w roku akademickim 2021/2022. Wnioski należy składać do 30 września 2022 r. w języku angielskim lub w języku polskim (należy dołączyć pełne tłumaczenie na język angielski).

Trzech najlepszych finalistów zostanie ogłoszonych podczas specjalnej ceremonii do końca 2022 roku. Dodatkowo zwycięzcy, zgodnie z regulaminem, otrzymują następujące nagrody pieniężne:

 1. I miejce: 15,000 PLN
 2. II miejsce: 10,000 PLN
 3. III miejsce: 5,000 PLN

Więcej informacji na temat konkursu mogą Państwo znaleźć na oficjalnej stronie internetowej:

ENG: https://www.bnymellon.com/pl/en/supporting-data-science-talent.html

PL: https://www.bnymellon.com/pl/pl/wspieramy-talenty-data-science.html

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt na adres e-mail: PolandCompetition@bnymellon.com

Finduddannelse Danmark

Finduddannelse Danmark is  offering a scholarship every year of up to €5000. The scholarship is open to all students from around the world, who are planning on or have started a Master’s that can help them make the world more sustainable.

If you want to read more about the scholarship and wants to pass on the information to your students, you can read more about it here: finduddannelse.dk Sustainability Scholarship

Applications open: 13. April 2021; Applications close: 22. September 2022

You can also read more about the winner of Sustainability Scholarship 2021 here: Finalists & Winner of the 2021 Sustainability Scholarship

Fulbright
Ruszył kolejny nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd do USA: Graduate Student Award 2023-24, Junior Research Award 2023-24, Senior Award 2023-24,  STEM Impact Award 2022-23 i do programu Fulbright Specialist 2022-23.

Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych, który w zeszłym roku obchodził swoje 75-lecie. Wśród absolwentów i absolwentek programu znajduje się m.in. 61 laureatów Nagrody Nobla i 89 laureatów nagrody Pulitzera. W Polsce Program Fulbrighta działa już od ponad 60 lat i liczy ponad 5000 absolwentów i absolwentek, którzy niejednokrotnie podkreślają, że jest to program, który po prostu zmienia życie.

Więcej informacji o naborze do programów Fulbrighta oraz planowanych webinarach informacyjnych znajduje się na stronie: https://fulbright.edu.pl/rekrutacja-2022/

Bank Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. szuka do współpracy osób, które chcą rozwijać umiejętności w obszarze #BigData lub interesują się pracą testerów.
Oferowany jest 6-miesięczny staż z możliwością kontynuowania współpracy.

 • Banking Champions Big Data – staż realizowany jest w czterech obszarach: Data Science, Analiza jakości portfela kredytowego, Analiza Biznesowa i Testowanie Aplikacji. Oferta skierowana do: studentów 4 lub 5 roku lub absolwentów (do 1 roku po ukończeniu studiów) – preferowane kierunki: informatyka, matematyka, metody ilościowe, statystyka, ekonometria
  Termin nadsyłania zgłoszeń: brak – nabór stały.
  Link do oferty Big Data: Banking Champions – Big Data
 • Banking Champions Tester – staż realizowany w Departamencie Zarządzania Projektami, Systemami i Analityką Ryzyka Kredytowego realizującym inicjatywy i projekty w zakresie budowy nowych systemów, narzędzi i automatyzacji procesów. Oferta skierowana do absolwentów lub studentów ostatniego roku studiów.
  Termin nadsyłania zgłoszeń: brak – nabór stały
  Link do oferty Testera: Banking Champions – Tester

 

Praktyki obowiązkowe

Dowiedz się więcej

są koordynowane przez wydziałowych pełnomocników ds. praktyk lub opiekunów praktyk zawodowych,  którzy przygotowują porozumienia, skierowania, zgłaszają studenta do ubezpieczenia NNW oraz zaliczają praktykę.

Student, który chce odbyć praktykę obowiązkową u Organizatora praktyki, z którym Biuro Karier UW posiada umowę długoterminową (Wykaz umów), zwraca się do wybranego Organizatora praktyki o wyrażenie zgody na przyjęcie na praktykę studencką. Po otrzymaniu zgody, aby dana praktyka została uznana za praktykę zawodową wynikającą z programu studiów niezbędne jest uzyskanie akceptacji programu praktyki (zakresu obowiązków) przez Pełnomocnika ds. praktyk na swoim Wydziale.

Po uzyskaniu akceptacji programu i ustaleniu terminu odbywania praktyki należy dostarczyć wypełniony formularz praktykanta do Biura Karier (POBIERZ).

Praktyki nieobowiązkowe

Dowiedz się więcej

są koordynowane przez Biuro Karier, które przygotowuje indywidualne porozumienia z firmami.

Student, kieruje do Biura mailowo prośbę o przygotowanie porozumienia lub wystawienie skierowania, przesyłając wypełniony formularz praktykanta (POBIERZ). Dokument musi zostać przesłany do Biura Karier UW na adres mailowy:  biurokarier@adm.uw.edu.pl, co najmniej 14 dni roboczych przed planowaną datą rozpoczęcia praktyk.

Na czas odbywania praktyki nieobowiązkowej student musi wykupić/posiadać ubezpieczenie NNW. Można wykupić ubezpieczenie w ramach Karty ISIC (International Student Identity Card).

Biuro Karier UW posiada również umowy tzw. długoterminowe. Obejmują one zarówno praktyki obowiązkowe jak i nieobowiązkowe. (Wykaz umów)

 

Praktyki Erasmus+

Wykaz umów długoterminowych

Praktyki w Biurze Karier UW

Inne programy

Praktyki i staże absolwenckie

 

Więcej ofert znaleźć można w Serwisie Akademickich Biur Karier.

Biuro Karier UW posiada również umowy tzw. długoterminowe (Wykaz umów) w ramach których można odbywać praktyki. [/su_spoiler]