Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

STAŻE, KONKURSY, STYPENDIA I WARSZTATY

Program Piękny Start

W firmie Dr Irena Eris S.A. wystartował program Piękny Start, skierowany do absolwentów uczelni wyższych oraz osób będących na ostatnim roku studiów, które chciałyby rozpocząć swoją drogę zawodową.

W tym roku poszukujemy kandydatów do działów:

  • E-Commerce,
  • Brand Marketing.

Program potrwa rok i pozwoli uczestnikom zdobyć cenne doświadczenie w branży kosmetycznej, poznać specyfikę pracy w dużej organizacji oraz rozwijać się pod okiem doświadczonych specjalistów.

Piękny Start Dr Irena Eris

Archiwa Państwowe - nowa zakładka Dołącz do nas już dostępna

Z przyjemnością informujemy, że na stronie internetowej Archiwów Państwowych została uruchomiona nowa zakładka „Dołącz do nas”, prezentująca aktualne możliwości zatrudnienia, praktyk i rozwoju zawodowego w naszych instytucjach.

Oferty są skierowane szczególnie do studentów kierunków humanistycznych, społecznych, prawniczych, informatycznych, administracyjnych i pokrewnych.

🔹 Dlaczego warto?

Zakładka „Dołącz do nas” to nie tylko źródło informacji o rekrutacjach – to także inspiracja i konkretne odpowiedzi dla osób, które:
– rozważają pracę w administracji publicznej,
– szukają miejsca na wartościowe praktyki,
– interesują się dziedzictwem narodowym, dokumentacją, archiwistyką, ale też nowoczesnym zarządzaniem danymi i informacją.

Na stronie zamieściliśmy również krótki film z udziałem naszych pracowników z całej Polski, pokazujący atmosferę pracy i osobiste motywacje ludzi tworzących sieć Archiwów Państwowych.

🔸 Korzyści dla studentów i absolwentów:
– dostęp do konkretnych ofert pracy i praktyk,
– możliwość rozwoju w instytucji o ogólnopolskim zasięgu,
– poznanie nowoczesnego wymiaru pracy w administracji publicznej,
– zrozumienie, jak ich kompetencje mogą znaleźć zastosowanie w praktyce.

📌 Zakładka dostępna jest tutaj: https://archiwa.gov.pl/o-nas/dolacz-do-nas/

IV edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską Teraz Polska Turystyka. Zgłoszenia do 15 października 2025 r.

Polska Organizacja Turystyczna i Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, ogłosiły IV edycję Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską Teraz Polska Turystyka.

Celem Konkursu jest wspieranie młodych utalentowanych osób, które wybrały turystykę jako ścieżkę swojej edukacji i kariery zawodowej. Zależy nam na promowaniu absolwentów, których zaangażowanie i obszerna wiedza na temat turystyki wykracza poza przeciętny poziom.

W imieniu organizatorów gorąco zapraszamy absolwentów Państwa Uczelni do udziału w Konkursie, a promotorów prac magisterskich proszę o zachęcanie i propagowanie informacji na jego temat.

W Konkursie mogą brać udział Absolwenci studiów magisterskich, których praca magisterska:

– dotyczy turystyki krajowej lub zagranicznej turystyki przyjazdowej do Polski,

– uzyskała stopień bardzo dobry od Promotora i Recenzenta Pracy,

– została obroniona nie wcześniej niż 1 stycznia 2023 roku.

Na zgłoszenia prac magisterskich czekamy do 15 października 2025 r. pod adresem mailowym konkurs.tpt@pot.gov.pl.

Informacje dotyczące Konkursu są dostępne na naszej stronie.

KARTA ZGŁOSZENIA POT_regulamin_konkurs_IV_edycja_2025

POT_regulamin_konkurs_IV_edycja_2025

Od Uniwersytetu Warszawskiego do Management Trainee! Program liderski Grupy Jeronimo Martins

Ruszyła rekrutacja do prestiżowego, dwuletniego programu liderskiego, oferującego przyspieszoną ścieżkę kariery na pokładzie międzynarodowej Grupy Jeronimo Martins. Tegoroczna edycja oferuje możliwość zobaczenia jak wygląda praca w Biedronce jak i w Hebe- dwóch silnych markach retail w Polsce.

Kogo szukamy?

Szukamy osób proaktywnych, otwartych na rozwój i pracę zespołową, które:

  • są absolwentami i studentami ostatniego roku studiów
  • swobodnie posługują się językiem angielskim
  • są dyspozycyjne na pełen etat od początku listopada
  • mają pierwsze doświadczenia zawodowe (np. staże, praktyki, działalność w organizacjach studenckich)
  • są elastyczne i gotowe na zmiany, w tym możliwą relokację w trakcie programu

Co oferujemy?

Uczestnicy programu Management Trainee zostaną zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę, otrzymają też na start wynagrodzenie w wysokości 8000 zł brutto miesięcznie oraz atrakcyjny pakiet benefitów finansowych i pozapłacowych, które wspierają rozwój zawodowy i osobisty, w tym prywatną opiekę medyczną, e-kody na zakupy w Biedronce i Hebe czy dofinansowanie karty sportowej.

Zainteresowany/a? Dowiedz się szczegółów, aplikuj i leć z nami po więcej: www.fromtalenttoimpact.com

Rozpocznij swoją karierę z Veolią – dołącz do programu MOCny Staż

Drodzy Studenci,

Jeśli szukacie możliwości zdobycia praktycznego doświadczenia w dynamicznej i innowacyjnej firmie, program „MOCny Staż” organizowany przez Veolię jest idealną okazją!​

Dlaczego warto?

  • Praktyczne doświadczenie: Zdobądźcie wiedzę i umiejętności w realnych projektach.
  • Rozwój zawodowy: Pracujcie u boku ekspertów i rozwijajcie swoje kompetencje.
  • Możliwość zatrudnienia: Najlepsi stażyści mają szansę na dalszą współpracę z Veolią.​

Program jest skierowany do studentów i absolwentów kierunków związanych z inżynierią, ochroną środowiska, energetyką oraz zarządzaniem.​

Więcej informacji oraz formularz aplikacyjny znajdziesz na stronie programu:​

🔗 Program „MOCny Staż” – Veolia

Nie przegap tej szansy na rozwój i rozpoczęcie kariery w renomowanej firmie!

Program ambasadorski EY

🔥  Znajomości z całej Polski
🔥  Stypendium ambasadorskie
🔥  Limitowane gadżety i wejściówki VIP na warsztaty
Tak właśnie może wyglądać Twój rok akademicki, gdy dołączysz do Programu Ambasadorskiego EY 😎 A to wszystko bez uszczerbku na planie zajęć.
👉 Znajdź swoje miasto i aplikuj na https://bit.ly/EYProgramAmbasadorski


Poland Healthcare Datathon. Zgłoszenia do 7 lipca 2025 r.

Interesuje Cię połączenie AI i medycyny? Już 27 i 28 września w Gdańsku Dr Leo Celi, Dr Judy Gichoya i Dr Stephen Pfohl będą gościć w Gdańsku podczas Poland Healthcare Datathon! Weź udział w sympozjum o AI, poznaj światowej klasy ekspertów i wspólnie ze swoim teamem wygraj nagrody w maratonie programistyczny.

Trwa rejestracja na Poland Healthcare Datathon!

Poland Healthcare Datathon to dwudniowe wydarzenie – konferencja z udziałem wiodących ekspertów z Polski i zagranicy z dziedziny AI oraz maraton programistyczny dla zdrowia, którego celem jest odkrycie nowych wzorców diagnostycznych właściwych dla lokalnej populacji oraz analiza skuteczności LLM w obszarze chorób neurologicznych w języku polskim.

SAVE THE DATE: 27-28 września 2025 r. na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Projekt skierowany jest do studentów kierunków medycznych i technicznych, zainteresowanych AI.

Udział w Poland Healthcare Datathon to:

  • możliwość opracowania własnych innowacyjnych metod analizy lokalnych zbiorów medycznych oraz sprawdzenia, czy i jak nowoczesne modele AI rozumieją i przetwarzają informacje o chorobach neurologicznych w języku polskim.
  • możliwość networkingu ze światowymi ekspertami w dziedzinie AI oraz zdobycia doświadczenia i rozwoju w kierunku o rosnącym potencjale na rynku pracy!
  • szansa na zdobycie nagród pieniężnych – na trzy najlepsze zespoły w każdej ze ścieżek tematycznych czeka pula nagród pieniężnych o łącznej wysokości 30 000 zł!

Poland Healthcare Datathon powstał we współpracy MIT Critical Data, Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Roche Polska. Partnerami i patronami wydarzenia są Politechnika Poznańska, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkiewicza w Poznaniu, Emory University, Google Research i Politechnika Gdańska.

Więcej informacji i rejestracja: https://www.healthcare-datathon.pl/

Zgłoś się do 7 lipca!

Erasmus dla młodych przedsiębiorców EYE4Ukraine

Program Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców Ukraina to program wymiany stworzony przez Komisję Europejską, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach uczestniczących w programie.

Projekt jest skierowany do obywateli Ukrainy, którzy chcą założyć własny biznes lub są początkującymi przedsiębiorcami (mniej niż 3 lata doświadczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej).

Wymiana doświadczeń odbywa się w ramach pobytów u doświadczonych przedsiębiorców, podczas których ukraińscy przyszli przedsiębiorcy będą mogli zdobyć umiejętności niezbędne do prowadzenia małej lub średniej firmy. Z kolei doświadczeni przedsiębiorcy, tzw. Hości zyskują nowe spojrzenie na swój biznes i możliwość współpracy z ukraińskimi partnerami lub poznania nowego rynku.

Pobyt jest częściowo dofinansowany ze środków Unii Europejskiej i trwa od 1 do 6 miesięcy (wysokość dofinansowania jest zależna od kraju, gdzie będzie odbywać się relacja – między 650 a 1200 euro miesięcznie).

PROGRAM DZIAŁA TYLKO DO KOŃCA 2025 ROKU!

Początkujący przedsiębiorcy z obywatelstwem ukraińskim mogą:

  1. odbyć relację za granicą w czasie od 1 do 6 miesięcy (wszyscy obywatele ukraińscy)
  2. albo odbyć relację w Polsce w czasie od 1 do 6 miesięcy (tylko obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 22.02.2022 i mają status uchodźcy)

Do naszego punktu kontaktowego poszukujemy:

  • obywateli Ukrainy mieszkających w Polsce, którzy chcą założyć własny biznes lub nie mają doświadczenia dłuższego niż 3 lata w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Osoby te będą mogły odbyć relację albo poza granicami Polski (wszyscy) albo w Polsce (ci, którzy przybyli do Polski po 24.02.2022 r.)
  • oraz doświadczonych przedsiębiorców (powyżej 3 lat doświadczenia w prowadzeniu przedsiębiorstwa), którzy chcieliby zostać mentorami Młodych Przedsiębiorców z Ukrainy

Więcej o programie można również przeczytać na stronach programu:

https://www.erasmus-entrepreneurs.eu/ – główna strona Komisji Europejskiej

https://ppnt.poznan.pl/oferta/dla-przyszlych-przedsiebiorcow/kreowanie-kariery/erasmus-dla-mlodych-przedsiebiorcow-ukraina/ – strona programu na stronie PPNT

Program Przywództwa Publicznego Fundacji Zryw. Zgłoszenia do 8 lipca 2025 roku

Fundacja Zryw ruszyła właśnie z rekrutacją do Programu Przywództwa Publicznego – inicjatywy, która łączy młodych ludzi z ambicją zmieniania Polski z tymi, którzy już teraz podejmują najważniejsze decyzje.

👥 Kogo szukamy?
Młodych liderów i liderek (19–25 lat) stojących na progu kariery zawodowej, którzy planują swoją przyszłość w Polsce i są gotowi wziąć odpowiedzialność za sprawy publiczne.

🏔️ Co ich czeka?
Zamknięte spotkania w formule Chatham House, warsztaty z decydentami, dyplomatami i profesorami z Polski i zagranicy, a przede wszystkim – silna wspólnota ludzi, którzy chcą działać na serio.

📅 Pierwszy Zryw: 18–21 września, Tatry
Rekrutacja trwa do 8 lipca
🔗 Formularz aplikacyjny: fundacjazryw.pl/aplikuj
🗂️ Materiały prasowe: fundacjazryw.pl/media

Centrum Integracja Warszawa zaprasza osoby niepełnosprawne na 3 miesięczne staże i szkolenia zawodowe

Nie musisz biec, żeby pomagać – zostań wolontariuszem podczas PBR 2025!

Czy chcesz być częścią największej charytatywnej sztafety biznesowej w Polsce, wesprzeć szczytną inicjatywę, zrobić coś dobrego “od serca” i zobaczyć wydarzenie sportowe zza kulis? Jeśli nie możesz pobiec 31 sierpnia, ale chcesz pomóc, czekamy właśnie na Ciebie!

Już od czternastu lat organizujemy bieg, w którym co roku bierze udział 40 tys. pracowników firm i korporacji przemierzając kilometry w celu zebrania pieniędzy dla osób po amputacji i kobiet po mastektomii. Jako wolontariusz/wolontariuszka możesz odkryć tajniki organizacji tak dużego wydarzenia, poznać historię beneficjentów, ale i dobrze się bawić pomagając innym!

Szukamy:

  • uczniów zainteresowanych sportem i pomaganiem
  • studentów, którzy chcą odbyć praktyki, ale również zaangażować się w niezwykłą imprezę sportową
  • pracowników firm i korporacji, którzy mają możliwość odbycia wolontariatu pracowniczego i chęć działania na rzecz innych

Czekamy właśnie na Was!

Jesteśmy otwarci na współpracę z firmami, organizacjami, stowarzyszeniami czy osobami indywidualnymi, które chcą dołożyć swoją cegiełkę do pomocy przy organizacji czternastej edycji Poland Business Run 2025.

Największe zaangażowanie będzie potrzebne pod koniec sierpnia. Mile widziane jest wcześniejsze doświadczenie wolontariackie, ale nie jest to warunek konieczny. Dołącz do nas i bądź częścią niezapomnianego wydarzenia! Wolontariuszem może być osoba, która ukończyła 14 lat.

Główne zadania dla wolontariuszy to:

  • pomoc przy wydawaniu pakietów startowych w Biurze Zawodów w Warszawie – od 29 do 31 sierpnia,
  • wsparcie w strefach: medalowej, wydawania wody, zmian i szatni – 31 sierpnia (niedziela) w Warszawie,
  • pomoc na trasie biegu: utrzymanie porządku, służba informacyjna – 31 sierpnia (niedziela) w Warszawie.

Gwarantujemy:

  • pisemne porozumienie wolontariackie,
  • ubezpieczenie NNW,
  • przygotowanie stanowiskowe,
  • pamiątkową koszulkę,
  • poczęstunek,
  • przyjazną atmosferę pracy i niezapomniane emocje,
  • zaświadczenie o współpracy,
  • możliwość zobaczenia „od kuchni” największego charytatywnego biegu w Polsce.

>>> Wypełnij formularz zgłoszeniowy <<<

W przypadku wątpliwości lub dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy: wolontariat@polandbusinessrun.pl.

Dołącz do nas i bądź częścią niezapomnianego wydarzenia! Zgłoś się już dziś i wspólnie twórzmy Poland Business Run 2025!

Postaw na staż, który procentuje! Rozpoczynamy rekrutację do programu #StażNaDzieńDobry w oddziałach: Warszawa, Ciechanów, Garwolin, Katowice, Ruda Śląska, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mikołów

Dołącz do zespołu doradców, którzy wspierają ponad 12 milionów klientów w zarządzaniu swoimi finansami.

Dlaczego warto?

– zyskujesz wynagrodzenie i praktyczne doświadczenie,

– poznajesz od podstaw świat bankowości i uczysz się pracy z klientem – wszystko pod okiem doświadczonych opiekunów,

– nie musisz martwić się o codzienne dojazdy – możesz wybrać jeden z oddziałów blisko swojego domu,

– masz szansę na dalszy rozwój po stażu – wybrane osoby chętnie zaprosimy do dłuższej współpracy.

Przeczytaj, co o programie $StażNaDzieńDobry mówi jeden z jego uczestników. Dawid swoją przygodę w PKO Bank Polski rozpoczynał właśnie od stażu, a teraz wspiera naszych klientów firmowych w Krakowie:

Staż wspominam bardzo pozytywnie – znalazłem się w zgranym i wspierającym zespole, od którego uzyskałem odpowiedź na każde pytanie związane z podjęciem nowej ścieżki kariery. To był dla mnie czas pełen doświadczeń i wyzwań, dzięki którym poznałem różne aspekty pracy w bankowości. Zrozumiałem codzienne obowiązki doradcy oraz sposób funkcjonowania instytucji finansowej.

Udział w programie stażowym zdecydowanie utwierdził mnie w przekonaniu, że chcę rozwijać swoją karierę w bankowości. Zdobyłem nie tylko praktyczne umiejętności, ale również pewność siebie w kontakcie z klientami. Doświadczenie zdobyte podczas tych trzech miesięcy otworzyło przede mną nowe możliwości i bezpośrednio przyczyniło się do rozpoczęcia pracy na stanowisku doradcy bankowego.

Weź udział w rekrutacji do programu #StażNaDzieńDobry i postaw na staż, który procentuje!

Program trwa od 1 lipca do 30 września.Zainteresowała Cię ta oferta? Czas na Twój ruch – sprawdź szczegóły oferty, wybierz najbliższy oddział i aplikuj: https://www.pkobp.pl/aktualnosci/kariera/postaw-na-staz-ktory-procentuje

#TyWybierasz

Wakacyjne warsztaty z PROJEKTOREM

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczość wraz z Programem PROJEKTOR zaprasza studentów do udziału w wyjątkowej inicjatywie rozwojowej – „Wakacyjnych warsztatach z PROJEKTOREM”. To propozycja skierowana do młodych osób, które chcą aktywnie spędzić lato, zdobyć praktyczne doświadczenie, rozwijać swoje kompetencje społeczne i zawodowe, a jednocześnie realnie wpłynąć na rozwój dzieci i młodzieży z małych miejscowości.

Na czym polegają Wakacyjne warsztaty z PROJEKTOREM?

To cykl 3-dniowych zajęć, które studenci realizują w okresie wakacyjnym w wybranej miejscowości w Polsce. Warsztaty opierają się na autorskich scenariuszach lub tematach przygotowanych przez studentów, a ich głównym celem jest rozwój kompetencji przyszłości u dzieci i młodzieży.

Dlaczego warto?

  • Uczestnicy otrzymują dofinansowanie na realizację warsztatów (m.in. pokrycie kosztów podróży, noclegu, materiałów dydaktycznych);
  • Zdobywają praktyczne doświadczenie projektowe i rozwijają umiejętności takie jak komunikacja, praca zespołowa, zarządzanie projektem czy kreatywność;
  • Mają okazję nawiązać wartościowe relacje z lokalnymi społecznościami i innymi studentami z całej Polski,
  • Otrzymują zaświadczenie udziału, które może być cennym dodatkiem do CV i portfolio zawodowego.

Zachęcamy do przekazania tej informacji studentom oraz do udostępnienia ogłoszenia za pośrednictwem stron Biura Karier, mediów społecznościowych i mailingów.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie:

👉 https://www.projektor.org.pl/projekty/wakacyjne-warsztaty-z-projektorem

Konkurs BOŚ na najlepszą pracę dyplomową z zakresu ESG i zrównoważonych finansów w bankowości! Zgłoszenia do 01 października 2025 r.

Masz przed sobą obronę pracy dyplomowej? A może znasz kogoś, kto właśnie kończy studia i chce zaprezentować swoją pracę szerszej publiczności? W Banku Ochrony Środowiska wierzymy, że pasja i pomysły młodych talentów mają realną moc zmieniania rzeczywistości, a my chcemy dać szansę by zostały one zauważone. Szukamy ciekawych rozwiązań i nowych koncepcji w branży zielonych finansów.

Jeżeli Twoja praca dyplomowa:

✅ dotyczy ESG i zrównoważonych finansów w bankowości,

✅ została napisana w języku polskim,

✅ została obroniona od 1 czerwca do 30 września 2025 roku,

Ten konkurs jest dla Was! Do wygrania atrakcyjne nagrody finansowe dla autora i promotora zgłoszonej pracy dyplomowej! 🥇

Zgłoszenia ruszają już wkrótce, a po więcej szczegółów zapraszamy tutaj: https://www.bosbank.pl/kariera/konkurs

#KonkursBOŚ

Centrum Integracja Warszawa zaprasza osoby niepełnosprawne na 3 miesięczne staże i szkolenia zawodowe

Rusza właśnie kolejna edycja Międzynarodowego Stypendium Parlamentarnego (IPS) 2026 pod patronatem Przewodniczącej Niemieckiego Bundestagu. Zgłoszenia do 31 lipca 2025 r.

Niemiecki Bundestag wraz z berlińskim Wolnym Uniwersytetem, Uniwersytetem im. Humboldtóww Berlinie oraz Politechniką Berlińską zaprasza do udziału w trwającym pięć miesięcy stażu, który odbędzie się w terminie od 1 marca do 31 lipca 2026 roku w Berlinie.

IPS skierowany jest dla młodych absolwentek i absolwentów wyższych uczelni zainteresowanych polityką, którzy ze względu na swoje kwalifikacje i osobowość mogą w przyszłości sprawować funkcje kierownicze w swoich krajach. Program ten daje młodym ludziom doskonałą okazję do poznania niemieckiego systemu parlamentarnego w teorii i praktyce oraz odbycia trzymiesięcznego stażu w biurze niemieckiego deputowanego.

Celem stażu jest również przekazywanie wartości demokratycznych i tolerancji w społeczeństwie pluralistycznym, pogłębianie zrozumienia dla różnorodności kulturowej oraz promowanie pokojowego współistnienia w świecie, jak również przyczynianie się do wzmocnienia dwustronnych stosunków Niemiec z krajami uczestniczącymi w programie.

Warunki uczestnictwa:

  • Obywatelstwo polskie (dopuszczalne podwójne obywatelstwo)
  • Ukończone studia wyższe (studia licencjackie, magisterskie lub podyplomowe na dowolnym kierunku. W uzasadnionych przypadkach dokument potwierdzający ukończenie studiów może zostać złożony w terminie późniejszym do 31 grudnia 2025 r.)
  • Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego (przynajmniej na poziome B.2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego)
  • Zainteresowanie polityką i sprawami społecznymi oraz znajomość historii Niemiec
  • Zaangażowanie społeczno-polityczne
  • Limit wieku: Kandydaci nie mogą mieć ukończonych 30 lat w momencie rozpoczęcia programu. Aplikować mogą osoby, których urodziny przypadają po 1 marca 1996 roku.

Zgłoszenia należy składać do 31 lipca 2025 roku pod adresem:
ips@wars.diplo.de  lub info@warschau.diplo.de

Więcej informacji, również o wymaganych dokumentach rekrutacyjnych na stronie Bundestagu: www.bundestag.de/ips lub www.bundestag.de/europa_internationales/ips/polen-245046

jak również Ambasady Niemiec oraz w mediach społecznościowych niemieckiej placówki.

Zapraszamy do udziału w procesie rekrutacyjnym!

Uczestnicy wybierani są w dwuetapowej procedurze. Wstępna kwalifikacja jest przeprowadzana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Wyłonione osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną jesienią/zimą 2025 roku. Ostatecznego wyboru stażystek i stażystów dokonuje komisja rekrutacyjna niemieckiego Bundestagu na podstawie umiejętności językowych, zawodowych, społecznych i międzykulturowych kandydatów.

XI edycja konkursu PCTA na najlepszą pracę magisterską i licencjacką z zakresu skarbowości korporacyjnej – zgłoszenia do 17 października 2025

Nagroda główna 4 000 zł oraz 2 wyróżnienia po 1 000 zł!

W konkursie mogą brać udział prace magisterskie i licencjackie poświęcone zagadnieniom skarbowości korporacyjnej, poruszające kwestie dotyczące:

  • zarządzania płynnością finansową w przedsiębiorstwie
  • finansowania przedsiębiorstwa
  • zarządzania ryzykiem w przedsiębiorstwie
  • procesów związanych z transakcjami na otwartym rynku
  • współpracy przedsiębiorstwa z instytucjami finansowymi w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstwa

Do Konkursu zgłaszać można prace obronione w latach 2024 i 2025.

Zgłoszenie na konkurs powinno zawierać:

  • wypełniony formularz zgłoszenia na konkurs dostępny na stronie internetowej Stowarzyszenia Polskich Skarbników Korporacyjnych (www.pcta.pl)
  • egzemplarz pracy magisterskiej lub pracy licencjackiej (w wersji elektronicznej)
  • kopię dokumentu potwierdzającego uzyskanie tytułu magistra lub licencjata na
  • podstawie zgłoszonej pracy
  • tłumaczenie na język polski, jeżeli praca została napisana w języku obcym

Regulamin konkursu dostępny na stronie www.pcta.pl

Termin składania prac upływa 17 października 2025 r

Rusza nabór do konkursu badawczego Biocodex Microbiota Foundation 2025. Zgłoszenia do 30 września 2025 r.

Zgłoś swój projekt badawczy i zdobądź grant!

Fundacja Biocodex Microbiota Foundation zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu badawczego National Research Grant 2025.

Tegorocznym temat przewodnim jest: „Rola mikrobioty jelitowej w rozwoju stłuszczeniowej choroby wątroby towarzyszącej zaburzeniom metabolicznym (MASLD) oraz towarzyszących jej chorób cywilizacyjnych”.

Do udziału zaproszeni są:

  • lekarze
  • naukowcy
  • farmaceuci
  • doktoranci prowadzący badania związane z tematyką mikrobioty

Celem konkursu jest wsparcie innowacyjnych badań nad mikrobiotą jelitową i jej wpływem na zdrowie człowieka – zwłaszcza w kontekście chorób przewlekłych.

Termin nadsyłania wniosków: do 30 września 2025 r.

więcej informacji na stronie: https://www.biocodexmicrobiotafoundation.com/national-research-grant/call-projects-poland

Ruszyła rekrutacja do programu Junior Staff na XXXIV Forum Ekonomicznym w Karpaczu! Zgłoszenia do 30 czerwca 2025 r.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej konferencją gospodarczo-polityczną, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee.

Od ponad 20 lat organizujemy program praktyk studenckich Junior Staff stwarzając studentom możliwość uczestniczenia w dużym i prestiżowym wydarzeniu.

Udział w Forum to szansa na zetknięcie się z elitami środowisk m.in. naukowych, politycznych, czy biznesowych oraz możliwość zdobycia nowego doświadczenia, wzbogacenia CV czy nawiązania cennych kontaktów.

W tym roku Forum odbędzie się w dniach 02-04.09.2025 roku, a studentów zapraszamy do urokliwego Karpacza w dniach od 31.08 do 05.03.2025 roku.

Aby zostać uczestnikiem programu Junior Staff należy przesłać formularz zgłoszeniowy, a następnie zaczekać na ogłoszenie wyników rekrutacji.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://economicforum.pl/rejestracja-forum-ekonomiczne/index.php/karta/index

Zachęcamy do aplikowania!

20. edycja projektu Career Turn online 7-18 lipca 2025 r.

Career Turn to bezpłatny program szkoleniowy dla osób, które:

  • chcą zmienić lub rozwinąć swoje kompetencje zawodowe,
  • znają język angielski w stopniu komunikatywnym,
  • poza szkoleniami online chcą skorzystać z indywidualnego coachingu i mentoringu.

Projekt zakłada cykl szkoleń m.in z obszaru: BPO/SSC Sector, Interview Skills, Communication and Assertiveness, Project Management&Agile, Excel, Time and task management, Tools for Personal Development, Intro to AI, Intro to Finance, Cybersecurity.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: Career Turn 2025 online

Ulotka Career Turn online ENG – 2025

Staże drogą do zatrudnienia na otwartym rynku pracy V

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w Projekcie „Staże drogą do zatrudnienia na otwartym rynku pracy V”.

  • Kończysz naukę lub właśnie ją skończyłeś?
  • Chcesz znaleźć ciekawą pracę?
  • Nie wiesz, jak się zabrać do jej skutecznego szukania? Chcesz zdobyć dodatkowe kwalifikacje?
  • Potrzebujesz nauczyć się czegoś, czego wymagają pracodawcy?
  • Chcesz spróbować swoich sił w pracy podczas stażu i zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe?

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego zaprasza Cię do udziału w Projekcie:

STAŻE DROGĄ DO ZATRUDNIENIA NA OTWARTYM RYNKU PRACY V

Okres realizacji projektu: 01.04.2025 r. – 28.02.2026 r.

Udział w Projekcie jest całkowicie bezpłatny!

Rekrutacja do Projektu ruszyła już 1 kwietnia 2025 r. – liczba miejsc jest bardzo ograniczona.

Nie bądź bierny – skorzystaj, zwiększ wiedzę i kompetencję, zdobądź doświadczenie podczas stażu, wejdź na rynek pracy.

CZEMU SŁUŻY PROJEKT?

  • zapewnieniu kompleksowego wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, mającego na celu ich skuteczne wejście na rynek pracy,
  • udostępnieniu grupowych i indywidualnych zajęć, rozwijających kompetencje zawodowe i społeczne, w tym szkoleń zawodowych z rynku komercyjnego,
  • zdobyciu doświadczenia w miejscu pracy dzięki płatnemu stażowi.

Z CZEGO MOŻESZ SKORZYSTAĆ?

  • z indywidualnego wsparcia coacha, pomagającego ukierunkować i zoptymalizować wysiłki, zmierzające do znalezienia i podjęcia pracy,
  • z indywidualnych i grupowych konsultacji z zakresu doradztwa zawodowego, prawa dot. niepełnosprawności, pracy, możliwości uzyskania dofinansowania do wynagrodzenia i innych,
  • z warsztatów umiejętności miękkich i twardych,
  • z pomocy asystenta wspierającego podczas uczestnictwa w Projekcie,
  • ze specjalistycznych kursów zawodowych z otwartego rynku (komercyjnych), dopasowanych do indywidualnych potrzeb (część uczestników),
  • płatnego stażu dla części uczestników.

JAKIE SĄ WARUNKI UCZESTNICTWA?

  • motywacja do nauki i znalezienia w przyszłości ciekawej pracy,
  • brak zatrudnienia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej – w dniu przystąpienia do Projektu,
  • wiek aktywności zawodowej,
  • posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności,
  • przejście procesu rekrutacji do Projektu,
  • pierwszeństwo w procesie rekrutacji będą miały osoby, które w ciągu maksymalnie 12 miesięcy od przystąpienia do Projektu kończą naukę lub w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed przystąpieniem do Projektu ją zakończyły.

GDZIE MOŻNA DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT PROJEKTU?

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego

ul. Świętokrzyska 14, 30-015 Kraków

www.firr.org.pl

Globalny Konkurs Go Green. Zgłoszenia do 30 czerwca 2025 r.

Schneider Electric z przyjemnością ogłasza Globalny Konkurs Go Green i w związku z tym zwracam się z prośbą o pomoc w promocji tego wydarzenia wśród studentów/ek.

Konkurs jest doskonałą okazją dla młodych ludzi, aby:

🌍 Tworzyć innowacyjne rozwiązania dla czystej i przystępnej energii odnawialnej.
🚀 Rozwinąć swoje umiejętności dzięki specjalistycznym szkoleniom na platformie Schneider Electric University.
🤝 Nawiązać cenne kontakty i zyskać mentoring od ekspertów z branży.

Temat konkursu: Innovate for Impact – Renewable Energy Solutions

 

Przebieg konkursu:

  • Identyfikacja problemu
  • Propozycja projektu
  • Prezentacja projektu
  • Video Elevator Pitch

Nagrody:

  • Pula nagród €10,000 (1. miejsce: €6,000, 2. miejsce: €2,500, 3. miejsce: €1,500)
  • Solar Family Home Kit dla każdego członka zwycięskiej drużyny
  • Sesje mentoringowe od ekspertów Schneider Electric

Harmonogram konkursu:

  • Składanie projektów: do 30 czerwca
  • Wybór najlepszych zespołów: do 31 sierpnia
  • Rozwój projektów: do 30 września
  • Globalny finał: październik

Kryteria uczestnictwa:

  • Studenci z uniwersytetów, szkół wyższych i centrów szkoleniowych na całym świecie
  • Uczestnicy muszą być obecnie zarejestrowani jako studenci studiów licencjackich lub magisterskich
  • Wiek uczestników: 18-30 lat (rok ukończenia studiów > 2017)
  • Konkurs jest otwarty globalnie, ale uczestnicy powinni znać język angielski, ponieważ jest to oficjalny język konkursu

Więcej informacji na www.gogreencompetition.com

Program stażowy Centrali NFZ.

Szczegółowe informacje: https://www.nfz.gov.pl/o-nfz/rekrutacja/program-stazowy/

Bezpłatne szkolenia - wyjazd do Brukseli, języki obce i wiele więcej

Wraz z wiosną budzą się nowe okazje do rozwoju! Wizyta w Brukseli, sercu UE? Angielski, hiszpański, niemiecki, włoski lub francuski? A może nielimitowany dostęp do szkoleń z certyfikatami, które wzmocnią CV?

Skorzystaj już teraz z bezpłatnych szkoleń z natychmiastowym dostępem:

https://www.santanderopenacademy.com/pl/sites/bezplatne-szkolenia-santander.html

Kto może aplikować: 

każdy, kto ukończył:

o    16 rok życia na szkolenia z natychmiastowym dostępem,

o    18 rok życia na programy z limitem miejsc.

Start-ED Pack - baza sprawczości
Start-ED Pack to bezpłatna baza sprawczości zawierająca ponad 500 możliwości rozwojowych dla młodych. Niezależnie od tego, czy interesujesz się nauką, sztuką, działalnością społeczną, czy poszukujesz czegoś zupełnie nowego – znajdziesz tu zasoby idealnie dopasowane do Twoich potrzeb!
Stworzyliśmy Start-ED Pack, aby ułatwić młodym ludziom dostęp do możliwości, które wcześniej były rozproszone i trudno dostępne. Sami doskonale wiemy jak czasochłonne jest szukanie idealnych praktyk, śledzenie programów rozwojowych czy odkopywanie kursów o niszowej tematyce – brakowało nam przestrzeni, która zbierze to wszystko – i oto jest!
Co czeka na Ciebie w Start-ED Pack’u?
– Testy osobowościowe i zawodowe
– Doradztwo kariery
– Kursy i szkolenia
– Możliwości wolontariatu
– Programy wymiany młodzieżowej i wyjazdowe
– Praktyki i staże, zarówno w Polsce, jak i za granicą
– Inspirujący twórcy, których musisz poznać
– Rozwojowe grupy na Facebooku
– Organizacje pozarządowe, które warto poznać
– Inkubatory innowacji w Polsce i za granicą
– Hackathony, konkursy, programy mentoringowe i rozwojowe
– Programy stypendialne i granty
– Narzędzia sprawczości i wiele więcej!

Aplikuj na Staż z Lwem do ING Banku Śląskiego

Aplikuj na Staż z Lwem do ING Banku Śląskiego!

W ING Banku Śląskim trwa nabór do letniej edycji Stażu z Lwem. Proponowane są ciekawe oferty stażu w różnych obszarach.

Staż z Lwem to początek kariery, oparty o udział w realnych projektach i odpowiedzialnych zadaniach. To szansa na pracę pod okiem ekspertów ING. Podczas stażu zdobędziesz doświadczenie w wybranym przez Ciebie obszarze. Jeśli jeszcze studiujesz, nie ma problemu, elastycznie podejdziemy do czasu pracy, jeśli tego potrzebujesz i jeśli w wybranym obszarze jest taka możliwość.

W trakcie stażu masz szansę brać udział w cyklicznie organizowanych różnych eventach, konsultacjach specjalistycznych, webinarach i w inspirującym spotkaniu „LeadershipING” z przedstawicielem zarządu banku.

Szczegółowe informacje o programie stażowym, benefitach i procesie rekrutacji znajdziesz na stronie: Staż z Lwem

A tutaj znajdziesz aktualne oferty stażu.

Do your thing at ING!

UOKiK zaprasza przez cały rok na praktyki studenckie oraz praktyki absolwenckie

Wszelkie informacje znajdują się na  stronie internetowej https://uokik.gov.pl/kariera#.

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE Z EPAM POLAND!

Mamy przyjemność przestawić Wam unikalną szansę rozwoju w świecie IT dzięki bezpłatnym programom szkoleniowym oferowanym przez EPAM Poland! Dla początkujących inżynierów, programistów i pasjonatów testowania przygotowaliśmy 10 różnorodnych kursów, które otwierają drzwi do kariery w branży technologicznej.

W ofercie EPAM Poland także cztery szkolenia otwarte przez cały rok – naukę można rozpocząć w dowolnym momencie:

Programy szkoleniowe oferowane przez EPAM Poland są całkowicie bezpłatne. Wymagania spójne dla wszystkich szkoleń to znajomość języka angielskiego i stały pobyt na terenie RP.

Nie przegap szansy! Aplikuj już dziś, wypełniając formularz rekrutacyjny dostępny na stronie internetowej konkretnego szkolenia.

O EPAM:

EPAM Systems to wiodąca firma świadcząca usługi transformacji cyfrowej i inżynierii produktów, obsługująca klientów na całym świecie. W Polsce działamy od 12 lat, mając biura w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Obserwuj naszą stronę internetową: https://careers.epam-poland.pl/company i profile społecznościowe:

  1. https://www.facebook.com/EPAM.Poland/
  2. https://www.linkedin.com/company/epam-systems/
  3. https://www.instagram.com/epam.poland/

#EPAMPoland #IT #Rozwój #Programowanie #Testerzy #Inżynieria #BezpłatneSzkolenie

Darmowy kurs języka angielskiego

Szkoła języka angielskiego NaKońcuJęzyka.online przygotowała darmowy kurs języka angielskiego – który wymagany jest w ponad 30% wszystkich ogłoszeń w sprawie pracy. Osoby, które zapiszą się na niego, przez 5 dni otrzymują na swoją skrzynkę mailową lekcje, w których znajduje się:

  • powtórzenie zasad stosowania najważniejszych czasów gramatycznych w języku angielskim,
  • zestawy fiszek ze słownictwem branżowym z podziałem na IT i branżę medyczną oraz specjalistycznym słownictwem używanym w biznesie,
  • dowiesz się jak poprawnie napisać mail po angielsku,
  • rady jak skutecznie rozwijać umiejętność rozumienia ze słuchu,
  • informacje jak szybko przełamać barierę mówienia po angielsku.
Citi, programy edukacyjne dla studentów: Job Simulations

Kilka istotnych informacji:

  • to narzędzie jest darmowe dla studentów
  • studenci mogą rozwiązywać zadania w dowolnym momencie, mogą również przerwać każdy moduł i wrócić do jego wykonywania później
  • zadania zostały zaprojektowany tak, by uczyć praktycznych umiejętności
  • po ukończeniu każdego z modułów, studenci otrzymują e-certyfikat, który można zamieścić w CV i profilu na LinkedIn
  • platforma ta jest udostępnione tylko w języku angielskim
  • narzędzie to jest dostępne na stałe

Tutaj link do platformy: https://careers.citigroup.com/students-and-graduates/job-simulations.html#vitualprogram

Europejski Bank Centralny
Praktyki w Europejskim Banku Centralnym

  • wymagany przynajmniej dyplom pierwszego stopnia
  • płynna znajomość języka angielskiego
  • posiadanie maksymalnie 12 miesięcy doświadczenia zawodowego

Wyszukiwarka praktyk