Praktyki zagraniczne Expo2020Dubai

Źródło zdjęć: D. Surma – praktykant; Delegacja Biuro Karier UW

Expo to takie wydarzenie kulturowe, technologiczne, naukowe, gdzie prezentują się kraje z całego świata w swoich pawilonach. Każdy z krajów ma swój pawilon, w którym prezentuje osiągnięcia technologiczne, naukowe, kulturowe, bądź promując się turystycznie.Dawid Surma - Praktykant, Student UW

Marzec 2022 r.

Audycja w Radio Kampus – rozmowa z Dawidem Surmą:  Kliknij, żeby posłuchać o praktykach zagranicznych podczas Expo2020Dubai

Wizyta monitorująca z Uniwersytetu Warszawskiego. Zwiedzanie Pawilonu Polski, spotkanie ze studentami UW, spotkanie z koordynatorami praktyk zagranicznych ze strony PAIH.

Styczeń 2022 r.

Nowy Rok 2022 powitali zarówno studenci z pierwszej, jak i drugiej tury praktyk zagranicznych podczas Expo2020Dubai. Na początku stycznia osoby z pierwszej tury wróciły do Polski.

Uczestnicy zdobyli wiele doświadczeniach i umiejętności, które mogą okazać się przydatne na studiach i w życiu zawodowym, jak na przykład: obsługa klienta i kontakt międzykulturowy, rozmowa w językach obcych, prowadzenie prezentacji. Przez czas pobytu Zjednoczonych Emiratów Arabskich udało im się zwiedzić wiele miejsc i poznać kulturę nie tylko Bliskiego Wschodu. To międzynarodowe wydarzenie pozwoliło na poznanie osób z całego świata.

Praktyki w Pawilonie Polski rozpoczęła druga tura studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Grudzień 2021 r.

Dzień Narodowy Polski na Expo.

Październik 2021 r.

Studenci i Studentki Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczęli trzymiesięczne praktyki zagraniczne podczas Expo2020Dubai. Praktyki dają możliwość zdobycia  doświadczenia w środowisku międzynarodowym, podniesienia kompetencji zawodowych i językowych podczas organizacji konferencji branżowych czy wydarzeń towarzyszących o charakterze kulturalnym i edukacyjnym.

Zakwalifikowani studenci reprezentują różne wydziały i kierunki studiów na Uniwersytecie, tj. stosunki międzynarodowe, orientalistykę-arabistykę, politologię, logistykę i administrowanie w mediach, chemię, gospodarkę przestrzenną, finanse i rachunkowość, psychologię czy bioinformatykę. Studenci posługują się również wieloma językami tj. angielski, niemiecki, rosyjski, francuski czy hiszpański oraz bardziej niszowymi jak hebrajski, arabski, ormiański, turecki.

Kolejna tura Studentów i Studentek wyleci w grudniu i będzie realizować praktyki do czasu zamknięcia Światowej Wystawy Expo 2020 w Dubaju.

Wśród obsługi Pawilonu Polski, oprócz studentów Uniwersytetu Warszawskiego, znajdują się studenci czterech polskich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego
w Krakowie, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Grupy Uczelni Vistula.

Pawilon Polski na Expo2020Dubai

Źródło zdjęcia: Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Realizacja praktyk zagranicznych jest możliwa dzięki współpracy Uniwersytetu Warszawskiego, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Pawilonu Polski. Obsługę projektu zapewnia Biuro Karier UW, a za koordynację merytoryczną współpracy odpowiada Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych.

W realizację współpracy zaangażowane są wydziały i jednostki UW, w tym m.in. Wydział Nauk Ekonomicznych, Wydział Zarządzania, Wydział Prawa i Administracji, Wydział Polonistyki, Wydział Orientalistyczny, Centrum Europejskie oraz Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej Polonicum.

Szczegóły projektu znajdują się na stronie w zakładce Projekty BK UW.

Finansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach dotacji celowej na realizację Zadania zleconego przez Ministra Edukacji i Nauki pn. „Organizacja zagranicznych praktyk dla 34 studentów z  Uniwersytetu Warszawskiego w związku z udziałem Polski w Wystawie Światowej Expo 2020 Dubai” na podstawie umowy
nr MEiN/2021/DPI/106.