Praktyki zagraniczne podczas Expo 2020 Dubai

Główne cele i założenia projektu

Głównym celem projektu jest organizacja praktyk zagranicznych dla 34 studentów Uniwersytetu Warszawskiego przy współpracy Uczelni z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Pawilonem Polski oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki. Zapewnienie właściwej obsługi merytorycznej, językowej i organizacyjnej Pawilonu Polski w związku z udziałem Polski w Światowej Wystawie Expo 2020 Dubaj.

Wśród celów praktyk zagranicznych podczas Wystawy Światowej Expo 2020 Dubai znajdują się:

1. wzrost kompetencji i umiejętności studentów przydatnych na rynku pracy poprzez odbycie praktyk zagranicznych podczas największego wydarzenia gospodarczo-promocyjnego na skalę światową,
  2. zdobycie przez studentów doświadczenia w środowisku międzynarodowym oraz umożliwienie nawiązania ważnych kontaktów zawodowych,
  3. kształtowanie wizerunku jednostek UW, Uniwersytetu Warszawskiego i Polski poprzez zaangażowanie studentów – młodej, dobrze wykształconej kadry do obsługi Pawilonu Polski, w myśl hasła przewodniego Wystawy Światowej Expo 2020 Dubai: Connecting Minds, Creating the Future.

Spodziewanymi efektami praktyk zagranicznych są:

• rozwinięcie przez studentów kompetencji społecznych, umiejętności organizacyjnych i językowych przydatnych w życiu osobistym i zawodowym;
  • zdobycie wiedzy i doświadczenia w zakresie realizowanych przez studentów studiów, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki pracy w środowisku międzynarodowym;
  • wzmocnienie wizerunku Uczelni i Polski na arenie międzynarodowej.

Zaangażowane podmioty

Realizacja praktyk zagranicznych jest możliwa dzięki współpracy Uniwersytetu Warszawskiego, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Pawilonu Polski. Obsługę projektu zapewnia Biuro Karier UW, a za koordynację merytoryczną współpracy odpowiada Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych.

Biuro Karier UW

Monika Niepiekło, kierownik projektu i przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej
Karolina Oleszkin, koordynator organizacyjny, członkini Komisji Rekrutacyjnej

Reprezentanci Wydziałów

prof. dr hab. Jakub Zajączkowski, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, koordynator merytoryczny, członek Komisji Rekrutacyjnej
dr Tomasz Gajderowicz, Wydział Nauk Ekonomicznych UW, członek Komisji Rekrutacyjnej
dr Piotr Kajak, Wydział Polonistyki UW, członek Komisji Rekrutacyjnej

W realizację współpracy zaangażowane zostały wydziały i jednostki UW, w tym m.in. Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, Wydział Nauk Ekonomicznych, Wydział Zarządzania, Wydział Prawa i Administracji, Wydział Polonistyki, Wydział Orientalistyczny, Centrum Europejskie oraz Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej Polonicum.

Kontakt

W sprawach związanych z realizacją projektu, prosimy o kontakt pod adresem mailowym: biurokarier@uw.edu.pl.

Praktyki zagraniczne podczas Expo2020Dubai (01.10.2021 – 31.03.2022)

Konferencja podsumowująca udział polskich studentów i uczelni na EXPO 2020 w Dubai

Finansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach dotacji celowej na realizację Zadania zleconego przez Ministra Edukacji i Nauki pn. „Organizacja zagranicznych praktyk dla 34 studentów z  Uniwersytetu Warszawskiego w związku z udziałem Polski w Wystawie Światowej Expo 2020 Dubai” na podstawie umowy nr MEiN/2021/DPI/106.