Twoja kariera w 2023 roku z Biurem Karier UW

Kategoria: Informacje

Prawdopodobnie w grudniu 2022 pojawiły Ci się myśli o tym jak minęły ostatnie 12 miesiące. Prawdopodobnie wróciły wspomnienia wyznaczonych sobie postanowień w styczniu. Przypominasz sobie, co z tej listy udało się zrealizować, a co nie. Myślisz także, co z tej listy było wtedy dla Ciebie istotne, a teraz nie jest już takie ważne. Możliwe, że na tej liście znalazły się kwestie związane z Twoją karierą. Może był to punkt “Znaleźć pierwszą pracę lub staż”, a może “Zdobyć doświadczenie zawodowe” lub “Zarobić na wyjazd”.

Jest styczeń 2023 – jesteś już inną osobą niż rok temu. Co innego możesz mieć w zamyśle na kolejny rok kalendarzowy. Niezależnie jednak od tego jakie cele związane z edukacją lub ścieżką zawodową – Biuro Karier może Cię wesprzeć.

Konsultacja z doradcą zawodowym jest dla Ciebie, jeżeli:

• masz wątpliwości jak zaplanować ścieżkę kariery i rozpocząć jej budowanie.
  • masz za sobą pierwsze doświadczenia, jesteś częścią koła naukowego, samorządu studentów lub udzielasz się w wolontariacie, ale nie wiesz jak umieścić te informacje w swoim CV.
  • myślisz o przebranżowieniu się, ale nie masz pewności jakie podjąć kroki oraz jak zbudować swoje CV w sposób, który zwiększy twój sukces wejścia do docelowej branży.
  • wiesz jakie stanowisko Cię interesuje i chcesz mieć pewność, że potencjalny pracodawca zainteresuje się Twoją aplikacją.

Warsztaty i webinary to:

• świetny sposób zdobycia wiedzy czy umiejętności w tym co Cię interesuje, bardzo często bez wychodzenia z domu.
  • możliwość sprawdzenia nowej branży bez angażowania dużej ilości czasu, energii, czy pieniędzy.
  • okazja to poznania osób, które interesują się tym samym co Ty, a także szansa na bezpośredni kontakt z ekspertami w danej dziedzinie.
  • wykorzystanie wiedzy ze studiów w bardziej praktyczny sposób i szlifowanie umiejętności, na wzmocnienie których w trakcie zajęć nie ma przestrzeni.
  • realizujesz plan swojego rozwoju tak jak Tobie w danym momencie odpowiada.

Praktyki i staże:

• pozwolą Ci poznać sposób funkcjonowania w środowisku zawodowym.
  • mogą być okazją do zweryfikowania czy planowana ścieżka kariery rzeczywiście Cię interesuje.
  • to okazja do wykorzystania w praktyce wiedzy którą zdobywasz podczas zajęć na uczelni.
  • Możesz być bliżej praktycznej wiedzy ekspertów i zobaczyć jak różne umiejętności można wykorzystywać w jednej organizacji.

Targi pracy są dla Ciebie okazją do:

• poznania aktualnej oferty pracodawcy dopasowanej do Ciebie – inne propozycje w zależności od roku studiów czy ukończonego stopnia edukacji.
  • szybkiego porównania kilku pracodawców i bliższego zapoznania się z lokalnym rynkiem pracy z łatwością.
  • otrzymania porad dotyczących ścieżki kariery w danej branży, czy u danego pracodawcy, a także wskazówek co do CV.
  • porozmawiania z rekruterami i poznania etapów procesów rekrutacyjnych w organizacji, którą reprezentują.

O szczegółach każdego z tych elementów możesz dowiedzieć się od Biura Karier. Najczęściej informacje są publikowane na stronie internetowej i kanałach BK w mediach społecznościowych.