Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

V Ogólnopolska Konferencja Akademickich Biura Karier

Kategoria: Informacje, Wydarzenia

24 i 25 listopada odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Akademickich Biura Karier, w której mogliśmy uczestniczyć na zaproszenie organizatorów: Konfederacji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Komisji Ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM.

Podczas niezwykle inspirującego spotkania pracownicy biur karier z całej Polski mogli podzielić się doświadczeniami, wymienić dobrymi praktykami, zastanowić się nad kolejnymi działaniami, przedsięwzięciami. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji były Akademickie Biura Karier w obliczu kryzysu wywołanego pandemią Covid-19 i konfliktem zbrojnym w Ukrainie oraz związana z nimi konieczność dopasowania oferowanych usług do dynamicznie zmieniających się potrzeb studentów, absolwentów  oraz pracodawców.

Program konferencji: https://abk.usz.edu.pl/wp-content/uploads/Program-V-Og%C3%B3lnopolskiej-Konferencji-Akademickich-Biur-Karier-LISTOPAD-2022_KRASP.pdf

Prezentowany był raport Biura Karier W Polsce. Funkcjonowanie Akademickich Biur Karier
w okresie pandemii. Zadania – Działania – Wsparcie – Wyzwania – Potrzeby. 2022: https://sites.google.com/view/krasp-bk-badanie-2022/strona-g%C5%82%C3%B3wna?pli=1

Linki do poradników dotyczących praktyk zdalnych i hybrydowych:
w wersji polskiej:https://epidi.unistra.fr/pl/przewodnik-dobrych-praktyk
i w wersji angielskiej:https://epidi.unistra.fr/en/best-practice-guide

Więcej o Komisji: https://www.krasp.org.pl/pl/O_krasp/KOMISJE/Komisja_ds__Akademickich_Biur_Karier