Engineer your career for UW Students with Business Upper Austria

W środę, 19.10.2022 r., Business Upper Austria (Welcome2Upper Austria) we współpracy z Biurem Karier UW zorganizowało kameralne spotkanie na temat rozwoju kariery w Górnej Austrii.

Na spotkaniu studenci i absolwenci mieli możliwość poznania Austrii od strony ekonomiczno-gospodarczej dzięki prezentacji ADVANTAGE AUSTRIA, czyli organizacji handlu zagranicznego Austriackiej Izby Gospodarczej. Business Upper Austria opowiedziała o regionie, jakie możliwości zawodowe są dostępne i jakie wsparcie w relokacji jest oferowane.

Obecność różnorodnej grupy uczestników – od studentów pierwszego roku pierwszego stopnia, przez studentów trzeciego stopnia, aż po absolwentów, urozmaicała rozmowy i wymagała od organizatorów prezentacji odpowiedniej oferty dla każdej z osób. W mniej formalnej atmosferze poruszane były tematy związane z doświadczeniem zawodowymi, planami kariery oraz innymi aspektami życia około uniwersyteckiego.

Business Upper Austria zaprosiła do udziału w konkursie uczestników wydarzenia. Uczestniczka, której imię zostało wylosowane otrzymała nagrodę – opłacony wyjazd i udział w „Ars Electronica 2023“ w Linz, w Austrii.

Biuro Karier UW reprezentowały Aleksandra Blak i Ewelina Zwardoń.